Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan tüm siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Yeni Razer Blade 14, taşınabilir oyun makinelerinin en üstünü

Yeni AMD Ryzen™ 9 7940HS işlemci ve Ryzen AI, güçlü NVIDIA® GeForce® RTX™ 40-Series grafikler ve genişletilebilir DDR5 bellek ile donatılmış olan Razer Blade 14, küçük bir boyutta büyük performans sunar.

RAZER BLADE 14 HAKKINDA

AMD Ryzen 9 7940HS İşlemci (8 Çekirdek/16 İş Parçacığı/5.2 GHz)

NVIDIA GeForce RTX 4060/4070

Laptop GPU (140 W TGP) 32 GB DDR5-5600 MHz RAM’a kadar (64 GB’a kadar genişletilebilir)

14 inç 16:10 QHD+ 240Hz Ekran (500 nit’e kadar; 100% DCI-P3; <3 ms tepki süresi)

17.99 mm incelik; 4.05 lbs (1.84 kg) hafiflik

Mat Siyah | Merkür Beyazı

IRVINE, Calif. – Razer™, oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası, bugün hyper-portatif 14 inçlik oyun dizüstü bilgisayarlarının en son evrimini duyurdu – Razer Blade 14’ü, klasik mat siyah ve etkileyici civa beyazı renk seçenekleriyle birlikte.

Yeni AMD Ryzen 9 7940HS işlemci, en yeni NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi laptop grafikleri ve daha hızlı DDR5-5600MHz SO-DIMM bellek ile Blade 14, zorlayıcı oyun ve yaratıcı iş yüklerini kolaylıkla karşılamaktadır. Kullanıcılar, büyüleyici renk derinliği ve kontrastıyla bütünleşik 16:10 en-boy oranında QHD+ 240Hz ekran ile bu gücü deneyimler.

“Razer Blade 14, kompakt ve son derece taşınabilir bir pakette üst düzey performans arayan oyuncular ve yaratıcılar için mükemmel bir makinedir,” diyor Razer’ın Laptop Bölümü Başkanı Travis Furst. “Bu duyuruyla, 2023 laptop portföyümüz tam anlamıyla her kullanım durumu için uygun olan Blade’ler sunuyor – zirve taşınabilirlikten tam masaüstü değiştirme seçeneklerine kadar, hepsi inanılmaz performans ve Razer Blade tarzıyla.”

KÜÇÜK BOYUT

Yeni Blade 14, Razer Blade serisinin öncü oyuncu dizüstü bilgisayarlarında en taşınabilir şasiye sahiptir ve evde, yolda ve herhangi bir yerde üst düzey performans sunmayı amaçlar. Sadece 0.71 inç (17.99 mm) inceliğe ve sadece 4.05 lbs. (1.84 kg) ağırlığa sahip olan Blade 14, hareket etmek için tasarlanmıştır.

Yeni razer blade 14 tasinabilir oyun makinelerinin en ustunu1
Yeni razer blade 14 tasinabilir oyun makinelerinin en ustunu2

SÜREKLİ BAĞLANTILI

Kapsamlı bir bağlantı noktası dizisi, kullanıcıları iki adet USB4 Type-C ve iki adet USB 3.2 Gen 2 Type-A portuyla birlikte Thunderbolt™ docklar dahil olmak üzere tam bir çevre birim setiyle bağlı tutar. Kullanıcıları yüz yüze bağlı tutmak için birçok bağlantı noktasının yanı sıra, 1080p web kamerası, Windows Hello tarafından etkinleştirilen parolasız oturum açma ve daha yüksek güvenlik için yeni bir mekanik gizlilik kapağı özelliği sunarak kullanıcıların dış dünyaya bağlanmasını sağlar.

TÜM GÜN OYNA

Daha büyük bir 68.1 Wh batarya ile donatılan yeni Razer Blade 14, kullanıcılara bir gün boyunca çalışma veya oyun oynama süresi olarak kadar 10 saatlik bir pil ömrü sağlar[1]. Razer Synapse içinde, Pil Sağlığı Optimizasyonu adlı yeni bir özellik eklenmiştir. Bu özellik, bataryayı takılı tutmayı seven kullanıcılara, bataryanın şarj kapasitesini sınırlama ve yıllar boyunca sağlığını daha iyi koruma imkanı sunar. En mobil kullanıcılar için hızlı şarj USB-C aracılığıyla desteklenir ve yüzde 80 şarj seviyesine 1 saatte ulaşabilme kabiliyetine sahiptir[2]. Bu sayede daha az zaman prizlere bağlı kalmak zorunda kalırsınız.

Yeni razer blade 14 tasinabilir oyun makinelerinin en ustunu3

Mobil tasarımı mobil odaklı özelliklerle birleştiren Blade 14, hareket halindeyken maksimum üretkenlik ve performans gerektiren oyuncular, yaratıcılar ve profesyoneller için mükemmel bir seçenektir. Oyuncular, Xbox Game Pass Ultimate’ın bir aylık üyeliği sayesinde yüzlerce yüksek kaliteli oyuna hemen erişebilirler.

[1] Razer Blade 14 (2023) için video oynatma pil testi. NVIDIA RTX 4060 ile test edilmiştir. Testler Razer’ın teknik ekibi tarafından Nisan 2023’te yapılmış olup, ekran parlaklığı 125 nit, klavye aydınlatması kapalı ve kablosuz bağlantı etkin durumda olarak yapılmıştır. Gerçek pil ömrü daha az olabilir ve kullanıma, yazılıma, güç ayarlarına ve diğer koşullara bağlı olarak değişebilir. Maksimum pil ömrü zamanla ve sistem kullanımıyla azalacaktır.

[2] Şarj süresi, cihazın bekleme modunda olduğu varsayımına dayanmaktadır. Gerçek cihaz şarj süreleri, cihaz kullanımına bağlı olarak değişebilir.

Yeni razer blade 14 tasinabilir oyun makinelerinin en ustunu4


Laptopun kalbinde, dünyanın en hızlı ultra ince işlemcisi olan yeni AMD Ryzen 9 7940HS işlemci bulunur[1]. Bu işlemci, 5.2GHz’ye kadar yükselme özelliğine sahip olup, Windows x86 işlemcideki dünyanın ilk özel yapay zeka motoru olan AMD Ryzen AI’ı içerir[2]. Ryzen AI donanımı doğrudan işlemciye entegre edilerek AI iş yüklerini mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde işlerken, CPU ve GPU’yu geleneksel olmayan AI olmayan görevler için serbest bırakır. Ryzen AI, oyunculara ve yaratıcılara AI destekli teknolojiye erişim sağlar, hızlandırılmış çoklu görev yapma, artırılmış üretkenlik, gelişmiş işbirliği ve daha iyi verimlilik sunar. İşlemci entegreli güvenlik trendini sürdüren Blade 14, kullanıcıların verilerini daha iyi korumak için Microsoft Pluton™[3] özelliğine sahip olacak, evde, ofiste veya cihaz kaybolmuş veya çalınmış olsa bile.

Gücü kadar taşınabilir olan yeni Blade 14, en yeni GeForce RTX 4070 laptop GPU’suna kadar çıkabilen, en ince kasa içerisinde diğer 14 inçlik oyun dizüstü bilgisayarlarından daha fazla grafik gücü sunan 140 W TGP’ye kadar ulaşabilen bir özelliğe sahiptir[4]. Ham gücün ötesinde, Blade 14’ün RTX 40 Serisi Laptop GPU’su, performansı daha da artırmak için AI destekli NVIDIA DLSS 3 çerçeve üretiminden yararlanabilir.

Yenilikçilik geleneğini sürdüren Blade 14, dünyanın en ince egzoz kanatlarına (.05 mm) sahip özel bir buhar odası soğutma çözümüne sahiptir. Bu, CPU soğutma performansını %5’e kadar artırırken genel kompakt form faktörünü korur.

[1] AMD tarafından 23.12.2022 tarihinde yapılan testlere dayanmaktadır. Test sonuçları DaVinci Resolve BlackMagic, V-Ray, Blender, Cinebench R23 nT ve Handbrake 1:5:1 ile gösterilmiştir. Ryzen 9 7940HS sistemi: 4x4GB LPDDR5, 1TB SSD, Radeon 780M Grafikleri, Windows 11 64-bit yapılandırmasına sahip AMD referans anakart. Apple M1 Pro sistemi: 32GB LPDDR5, 1TB SSD, MacOS Monterey (12.6.1) ile yapılandırılmış Macbook M1 Pro 18. Sistem üreticileri farklı yapılandırmalar kullanarak farklı sonuçlar elde edebilir.

[2] Ağustos 2022 itibariyle, özel AI donanımına sahip seçili Ryzen™ 7040 mobil işlemciler, özel AI donanımına sahip olan tek x86 PC işlemcileridir.

[3] Microsoft Pluton, Microsoft’un sahip olduğu ve AMD’ye lisanslı bir teknolojidir. Microsoft Pluton, Microsoft Corporation’ın ABD ve/veya diğer ülkelerde tescilli bir ticari markasıdır. Daha fazla bilgi için https://www.microsoft.com/security/blog/2020/11/17/meet-the-microsoft-pluton-processor-the-security-chip-designed-for-the-future-of-windows-pcs/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

[4] 20.03.2023 tarihli en son pazar verilerine dayanmaktadır.

Yeni razer blade 14 tasinabilir oyun makinelerinin en ustunu5

YENİLENEBİLİR DDR5 BELLEK

Yeni Blade 14, 32 GB’a kadar hızlı DDR5-5600 MHz bellek ile birlikte gelirken, Blade 14 deneyimini bir üst seviyeye taşımak isteyen kullanıcılar için yuvalı bellek 64 GB’a kadar yükseltilebilir. Daha büyük depolama kapasitesi arayan kullanıcılar ayrıca 1 TB NVMe SSD’yi 4 TB’a kadar yükseltebilir. Bu, oyunseverlerin ve yaratıcıların sistemlerini özelleştirerek ihtiyaçlarına göre uyarlamalarını ve yeni başarılar elde etmelerini sağlar.

UÇTAN UCA NETLİK

Yeni Blade 14, gücü pikselle eşleştirerek modern bir 16:10 QHD+ ekranla donatılmıştır ve her inç başına daha fazla piksel sunar. Hızlı 240 Hz yenileme hızı, inanılmaz derecede düşük 3 ms tepki süresi ve AMD FreeSync (TM) Premium, net ve kusursuz bir oyun deneyimi garanti eder. İçerik oluşturucular, zengin ayrıntılara sahip canlı, özel kalibre edilmiş 500 nit maksimum parlaklık ve 100% DCI-P3 renk gamı kapsamıyla donatılmış olan ekranı takdir edecektir.

Yeni razer blade 14 tasinabilir oyun makinelerinin en ustunu6

HASSAS İŞÇİLİK

Blade 14, üstün sertlik ve dayanıklılık sağlayan Razer’ın imza niteliğindeki CNC kesim anodize alüminyum gövdesinde olağanüstü performansı ve taşınabilirliği birleştirir. Kadifemsi dokulu cam dokunmatik yüzey, kullanıcılara daha fazla alan sunmak için genişletilmiştir ve Windows hassasiyetli sürücülerle her kaydırma hızlı ve hassas geri bildirim sağlar. Dizüstü bilgisayarın iki ön ses çıkışı hoparlörü, sıfır düzlemde lazer işlemeli ızgaraların arkasında yer alır, bu da etkileyici bir ses deneyimi ve şık bir görünüm sağlar. 3.5mm ses çıkışı aracılığıyla bağlantı kurulması, zengin ve etkileyici bir konumsal ses deneyimi için THX Spatial’i sunar. Kullanıcı deneyimi, her şey için modern ve sezgisel bir arayüz sunan Windows 11 tarafından desteklenmektedir – üretkenlik görevlerinden sert oyunlara ve profesyonel yaratıcı çalışmalara kadar.

Kaynak: VideoCardz

Siz de kendinize en uygun laptop modelini bulmak için buraya tıklayarak ürünlerimizi gözden geçirebilirsiniz!

Laptop tercih etmek konusunda aklınızdaki soru işaretlerini silmek için derlediğimiz 15 nedeni buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Masaüstü sistemler tercih ediyorsanız buraya tıklayarak bir diğer web sitemizi gözden geçirebilirsiniz.

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI ÜRÜNLER

Yorum yapın