Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan tüm siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

MSI Prestige 16, Meteor Lake işlemcisiyle birlikte.

MSI, Computex’te yeni bir dizüstü bilgisayar sergiliyor ve bu bilgisayarın Intel’in henüz piyasaya sürülmemiş Meteor Lake işlemcisini kullanacağı doğrulandı.

Notebookcheck, MSI standında bulunan yeni sistemlerden birinin açıklanmayan bir Intel işlemci içerdiğini keşfetti. Prestige 16 adlı ürün, Meteor Lake mimarisine dayanıyor ve bunu cihazın görev yöneticisi ve hızlıca düzenlenen basın açıklaması doğruluyor.

Intel, bu yıl Computex için ayrı bir halka açık etkinlik düzenlemedi, ancak şirket bazı medya üyelerini laptoplar için gelecek nesil istemci platformunun sergilendiği bir gösteriye davet etti. “Meteor Lake” olarak kodlanan ürün, özel bir VPU AI işlemci (Çok Yönlü İşlem Birimi) içerecek ve şirket, bu çekirdeği modern AI destekli görevler için büyük bir fırsat olarak görüyor.

MSI’nın Computex’teki yaklaşan sistemlerinden biri Prestige 16 EVO/Studio, bu yıl stantta sergilendi. Yakından bakıldığında, bu yeni bir şasi olduğunu ve açıkça Intel’in mevcut olarak sattığı bir şeye dayanmadığını doğruladı. Aslında, Notebookcheck ekibi hızla fark etti ki görev yöneticisi, bir CPU için genellikle mühendislik örneği anlamına gelen “Genuine Intel(R) 0000” adını gösteriyor.

Msi prestige 16 meteor lake islemcisiyle birlikte
Msi prestige 16 meteor lake islemcisiyle birlikte 1

Ancak bu hâlâ kullanılan mimarinin ne olduğunu doğrulamıyor, bu yüzden fiziksel ve mantıksal sayı üzerinde yapılan hızlı bir kontrol, bu yeni CPU’nun 16 çekirdek ve 22 iş parçacığına sahip olduğunu doğruluyor. Şu anki Raptor Lake serisine dayalı mevcut ürün yelpazesi 20 iş parçacığına kadar çıkıyor, bu yüzden bu, Intel’in bu hafta erken bir tarihli olmayan bir demo sırasında gösterdiği aynı CPU olmalıdır. Böyle bir parça 6 Performans, 6 Verimli (CPU) ve 2 Verimli (SoC) çekirdek içerecektir.

Eğer bu yeterli bir doğrulama değilse, MSI ayrıca basın açıklamasının son halinden önceki revizyonunu paylaşma hatasını da yaptı. MSI ekibinin Intel 13. Nesil Core serisi ve Core i7 SKU isimlendirmelerine yapılan referansları kaldırdığı değişiklikler görülebildi. Şimdi doğrulandığı gibi, Intel Meteor Lake mobil serisi için “Core Ultra 7 1003H” gibi yeni bir isimlendirme şeması tanıtacak.

Siz de kendinize en uygun laptop modelini bulmak için buraya tıklayarak ürünlerimizi gözden geçirebilirsiniz!

Laptop tercih etmek konusunda aklınızdaki soru işaretlerini silmek için derlediğimiz 15 nedeni buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Masaüstü sistemler tercih ediyorsanız buraya tıklayarak bir diğer web sitemizi gözden geçirebilirsiniz.

MSI’ın belirttiğine göre, bu dizüstü bilgisayar dördüncü çeyrekte piyasaya sürülecek, bu da Intel’in Meteor Lake dizüstü bilgisayar serisi için planlarıyla uyumlu.

Kaynak: VideoCardz

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI ÜRÜNLER

Yorum yapın